نگاهی به وضعیت حریفان استقلال در آسیا + والورده: باید از مسی مراقبت کرد – خانه ریاضیات

خبرگزاری میزان: تیم فوتبال استقلال در مسابقات فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا در گروه D این لیگ با تیم‌های الریان قطر، العین امارات و الهلال عربستان همگروه است
تیم الهلال تا پایان هفته بیستم لیگ عربستان با ۴۵ امتیاز در رده اول لیگ قرار دارد. این تیم تا به حال فقط یک شکست داشته است، ادوارد و ریواس ۲ بازیکن این تیم به صورت مشترک با ۶ گل زده آقای گل تیمشان هستند و عمر الخریبین مرد سال فوتبال آسیا بازیکن شاخص این تیم عربستانی است.

خبرگزاری میزان: تیم فوتبال استقلال در مسابقات فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا در گروه D این لیگ با تیم‌های الریان قطر، العین امارات و الهلال عربستان همگروه است.
دیگر تیم هم‌گروه استقلال، العین امارات است که این تیم با ۳۵ امتیاز در رده اول لیگ امارات قرار دارد. العین تا پایان هفته پانزدهم تیم بدون باخت امارات است و مارکوس برگ مهاجم سوئدی این تیم با ۱۲ گل زده آقای گل تیمش است. این تیم در هفته پانزدهم لیگ امارات توانست با نتیجه پرگل ۷ بر صفر تیم عجمان را شکست دهد.

تیم فوتبال الریان قطر با ۳۵ امتیاز در رده سوم جدول لیگ ستارگان قطر قرار دارد و تا پایان هفته پانزدهم ۲ باخت داشته است. عبدرزاق حمدلله مهاجم این تیم با ۱۲ گل زده آقای گل تیمش است، الریان در هفته شانزدهم به مصاف یاران ژاوی و پور علی‌گنجی در تیم السد می‌رود.

اولین دیدار استقلال در این رقابت‌ها روز سه‌شنبه ۲۴ بهمن سال جاری مقابل تیم الریان به میزبانی تیم قطری برگزار می‌شود. در حال حاضر تیم استقلال با ۳۲ امتیاز و ۶ باخت در رده ششم جدول لیگ برتر فوتبال است.

——————-
ایسنا: ‌به نقل از آس، بارسلونا یک‌شنبه در هفته‌ بیست و دوم لالیگا برابر ‌اسپانیول به تساوی یک بر یک دست یافت و دو امتیاز مهم را از دست داد
لیونل مسی برای نخستین بار در لالیگا بازی را از روی نیمکت شروع کرد. سرمربی ‌اسپانیایی در این رابطه اظهار کرد: مسی بازی‌های پیاپی زیادی را به میدان رفت. باید از او مراقبت کرد مانند دیگر بازیکنان. لوییس سوارس هم در کوپا دل ری استراحت کرده بود.

سرمربی بارسلونا در ادامه‌ اظهار کرد: بازی‌های این چنینی (داربی) در لحظات پایانی همیشه حساس و پر تنش می‌شوند. در نیمه اول برخوردها کم بود اما پس از این که جرارد پیکه گلزنی کرد شرایط عوض شد (مدافع بارسلونا پس از گلزنی هواداران ‌اسپانیایی را به سکوت واداشت).

ایسنا: ‌به نقل از آس، بارسلونا یک‌شنبه در هفته‌ بیست و دوم لالیگا برابر ‌اسپانیول به تساوی یک بر یک دست یافت و دو امتیاز مهم را از دست داد. ارنستو والورده پس از بازی گفت‌: خوشحالیم که توانستیم بازی را به تساوی برسانیم. با توجه به شرایط جوی نامناسب بازی با گذشت زمان بازی کردن سخت می‌شد و نمی‌توانستیم نمایش دلخواهمان را به اجرا بگذاریم. در نیمه دوم توانستیم بازی مورد دلخواهمان را ارائه دهیم اما پس از بارندگی توپ به سختی حرکت می‌کرد و اغلب در زمین متوقف می‌شد. شرایط زمین خطرناک شده بود. حریف از این شرایط بهره برد و توانست گلزنی کند.
بارسا ۲۲ بازی پیاپی است که شکست نخورده است. والورده در این رابطه اظهار کرد: ما هدفی داشتیم که در حال‌ انجام آن هستیم. زمانی که به عقب نگاه می‌کنم تنها این آمار را می بینم. روز به روز این قضیه را چک نمی‌کنم.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *