تعطیلی مدارس روز سه شنبه مشخص نیست + توضیح در مورد قهرمانی مراکش در آفریقا – خانه ریاضیات

خبرگزاری ایسنا: استاندار تهران با اشاره به اینکه تا لحظه انتشار این خبر هنوز کمیته اضطرار آلودگی هوای استان تهران تشکیل جلسه نداده است، گفت: اخبار منتشر شده از سوی برخی از رسانه‌ها مبنی بر تعطیلی مدارس صحیح نیست
محمدحسین مقیمی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: تا لحظه انتشار این خبر هنوز کمیته اضطرار آلودگی هوای استان تهران تشکیل جلسه نداده و جلسه این کمیته تا دقایقی دیگر آغاز می‌شود لذا انتشار اخبار تعطیلی مدارس از سوی برخی رسانه‌ها صحیح نیست.

وی تاکید کرد: قطعا پس از تشکیل این جلسه تصمیمات اتخاذ شده در آن از طریق روابط عمومی استانداری تهران و خبرگزاری‌ها اطلاع رسانی خواهد شد.

خبرگزاری ایسنا: استاندار تهران با اشاره به اینکه تا لحظه انتشار این خبر هنوز کمیته اضطرار آلودگی هوای استان تهران تشکیل جلسه نداده است، گفت: اخبار منتشر شده از سوی برخی از رسانه‌ها مبنی بر تعطیلی مدارس صحیح نیست.
——————-

 وب سایت نود: تیم ملی مراکش (مغرب) شب گذشته قهرمان رقابتهای ملتهای آفریقا و نه جام ملتهای آفریقا شد. از آنجایی که تیمهای آفریقایی بازیکنان لژیونر زیادی در ترکیب تیمهای ملی خود دارند، کنفدراسیون فوتبال آفریقا از سال ۲۰۰۹ مسابقاتی را ترتیب داد تحت عنوان رقابتهای ملتهای آفریقا که اختصاص به بازیکنان غیرلژیونر کشورها دارد
African Nations Championship مسابقاتی است که از سال ۲۰۰۹ هر دو سال یک بار برگزار می شود و تیمهای کنگوی دموکراتیک (۲ بار) ،تونس،لیبی،مغرب سابقه قهرمانی در این مسابقات را دارند. 

 وب سایت نود: تیم ملی مراکش (مغرب) شب گذشته قهرمان رقابتهای ملتهای آفریقا و نه جام ملتهای آفریقا شد. از آنجایی که تیمهای آفریقایی بازیکنان لژیونر زیادی در ترکیب تیمهای ملی خود دارند، کنفدراسیون فوتبال آفریقا از سال ۲۰۰۹ مسابقاتی را ترتیب داد تحت عنوان رقابتهای ملتهای آفریقا که اختصاص به بازیکنان غیرلژیونر کشورها دارد. در حقیقت این مسابقات مختص بازیکنانی است که در لیگهای داخلی کشورهای آفریقایی بازی می کنند و با جام ملتهای آفریقا که پیشینه ای طولانی دارد و از سال ۱۹۵۷ نخستین دوره آن برگزار شد تفاوت دارد. 

تیم ملی مراکش قهرمان رقابتهای ملتهای آفریقا شده است و نه جام ملتهای آفریقا. 

African Cup of Nations همان رقابتهای جام ملتهای آفریقاست که از سال ۱۹۵۷ نخستین دوره آن برگزار شد و دو سال یک بار برگزار می شود. مصر با ۷ عنوان قهرمانی رکورددار مسابقات است و سال گذشته کامرون با غلبه بر مصر برای پنجمین بار قهرمان این مسابقات شد. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *