جدا کردن بودجه قطار حومه تهران از مترو تهران + قطر: اوضاع غزه می‌تواند منجر به جنگ شود – خانه ریاضیات

ایسنا: محمودی شاه‌نشین، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در خصوص کاهش بودجه مترو تهران، اظهار کرد: در سال 97 مبلغ کلانی تحت عنوان قطار حومه، که نقش مترو را دارد برای شهرهای همجوار تهران در نظر گرفته شده است
وی در پایان گفت: اکنون اولویت دولت بیشتر بر روی قطار حومه است. این بدین معنا نیست که از بودجه مترو کم شده است بلکه از مترو داخل شهر به مترو اطراف شهر انتقال یافته است.

وی در ادامه گفت: این اعتبار هر سال به مترو تهران داده می‌شد و مترو تهران نیز این اعتبار را عموما صرف ایستگاه‌های داخل شهر می‌کرد و در قطارها حومه حرکت چندانی نمی‌شد. اما امسال بودجه مربوط به قطارهای حومه را به وزارت راه و شهرسازی دادند. شهرداری اکنون باید به جای صرف هزینه در پروژه‌های عمرانی راه، تمرکز خود را بیشتر بر روی مترو بگذارد و هزینه بیشتری را در مترو صرف کند.

ایسنا: محمودی شاه‌نشین، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در خصوص کاهش بودجه مترو تهران، اظهار کرد: در سال 97 مبلغ کلانی تحت عنوان قطار حومه، که نقش مترو را دارد برای شهرهای همجوار تهران در نظر گرفته شده است. از بودجه مترو تهران قرار بود که بخش عمده‌اش صرف قطار حومه تهران مانند شهریار، ملارد، پردیس و همچنین قطار سریع السیر تهران – قم و تهران- اصفهان شود، اما به دلیل تسریع در این امر این دو بودجه را از یکدیگر جدا کردند.

——————-

خبرگزاری تسنیم: محمد عمادی، فرستاده قطر به نوار غزه در گفت‌وگو با “آسوشیتد پرس” از جامعه بین المللی خواست که کمک های خود را به باریکه غزه ارسال کنند
خبرگزاری تسنیم: محمد عمادی، فرستاده قطر به نوار غزه در گفت‌وگو با “آسوشیتد پرس” از جامعه بین المللی خواست که کمک های خود را به باریکه غزه ارسال کنند. وی ابراز امیدواری کرد که کمک مالی 9 میلیون دلاری قطر به غزه، کشورهای دیگر را هم به کمک رسانی به این منطقه تشویق کند.

به مرکز اطلاع رسانی فلسطین، هنیه هم در این تماس تلفنی “شیخ تمیم بن حمد آل ثانی” را در جریان اوضاع انسانی ناگوار ساکنان غزه در سایه تداوم محاصره و کمبود مواد سوختی که باعث تعطیلی چندین بیمارستان و درمانگاه شده است، قرار داد. رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس نیز ضمن تقدیر و تشکر از امیر قطر به خاطر کمک های دائمی این کشور به ملت فلسطین، از توجه وی به ندای کمک خواهی ساکنان غزه قدردانی کرد.

در همین راستا، امیر قطر دیروز پنجشنبه در تماس تلفنی با “اسماعیل هنیه” رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی “حماس”، وعده اعطای کمک های فوری به نوار غزه را داد. امیر قطر در این تماس تلفنی به هنیه وعده تداوم حمایت های قطر از ملت فلسطین و تداوم اجرای پروژه های بازسازی این منطقه و نیز تلاش برای تامین سوخت مورد نیاز بخش های مختلف را داد.

از سوی دیگر، روزنامه “العرب” قطر اعلام کرد که امیر قطر وعده اعطای کمک های فوری به ارزش 9 میلیون دلار به نوار غزه را داده است و این کمک ها شامل دارو، تجهیزات پزشکی، مواد غذایی و سوختی مورد نیاز براز فعالیت موتور برق های بیمارستان های غزه است.

قرار است عمادی نیمه دوم ماه فوریه جاری برای پیگیری دستورات امیر قطر در زمینه کمک رسانی به نوار غزه به این منطقه سفر کند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *