خشم کرد‌ها از انتشار ویدئوی اهانت به یک جسد – خانه ریاضیات

خبرگزاری ایسنا: در پی انتشار ویدئویی از اهانت گروهی مسلح به جسد یک مبارز زن کرد، رهبران کردهای سوریه به شدت خشمگین شده و نیروهای عملیات “شاخه زیتون”، تحت رهبری ترکیه را عامل این اقدام دانستند
عبدالرحمان به نقل از این نیرو اعلام کرد، تصویربرداری از این جسد و مثله کردن آن روز سه‌شنبه انجام شد. این اقدام در روستای قرنه در منطقه بلبله در عفرین انجام شده است. این منطقه از ابتدای هفته شاهد درگیری‌های شدید میان نیروهای عملیات شاخه زیتون و یگان‌های کرد بود.

سپس این نیروها فریاد “الله اکبر” سر می‌دهند و همزمان حداقل دو تن از این نیروها با پا به جسد می‌زنند.

“دولت اقلیم جزیره” که تشکیلات خودگردان کردها در حسکه است نیز با انتشار بیانیه‌ای عاملان این اقدام را “سفاحان داعش و النصره که به ترکیه پیوسته‌اند” خواند.

عبدالرحمان گفت: یکی از نیروهای گروه‌های سوری شرکت کننده در عملیات “شاخه زیتون” این ویدئو را برای مرکز ارسال کرده است.

خبرگزاری ایسنا: در پی انتشار ویدئویی از اهانت گروهی مسلح به جسد یک مبارز زن کرد، رهبران کردهای سوریه به شدت خشمگین شده و نیروهای عملیات “شاخه زیتون”، تحت رهبری ترکیه را عامل این اقدام دانستند.
دیده‌بان حقوق بشر سوریه و رهبران کرد در پی انتشار این ویدئو، نیروهای تحت امر ترکیه در عملیات “شاخه زیتون” را به ارتکاب این جنایت متهم می‌کنند که ظاهرا در منطقه عفرین در شمال سوریه رخ داده است.

 به نوشته روزنامه مستقل رای الیوم، انتشار گسترده ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی که در آن تعدادی نظامی جسد یک زن رزمنده کرد را مثله می‌کردند، موجب خشم کردها شده است. به گفته مسئولان کرد جسد متعلق به “بارین کوبانی”، از نیروهای یگان‌های مدافع خلق است.

این نیروها عملیات خود را در روستای الجره واقع در ساحل شرقی رودخانه فرات برای بیرون راندن داعشی‌ها از آنجا افزایش دادند.

ائتلاف مخالفان سوری، نیز با انتشار بیانیه‌ای این اقدام را محکوم و اعلام کرد: اقداماتی که برای غارت روستاها و دارایی‌های کردها و اهانت به ساکنان مناطق کردنشین انجام می‌شود، حرکتی مردود هستند.

ارتش ترکیه به همراه “ارتش آزاد سوریه” از تاریخ 20 ژانویه گذشته عملیات شاخه زیتون را برای بیرون راندن یگان‌های مدافع خلق کرد از منطقه عفرین آغاز کرده است.

از سوی دیگر طبق گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه نیروهای سوریه دموکراتیک که مورد حمایت آمریکا هستند کنترل کامل شهرک غرانیج، واقع در حومه شرقی استان دیرالزور را اعلام کرد.

رامی عبدالرحمان، مدیر مرکز دیده‌بان حقوق بشر سوریه ضمن محکوم کردن این اقدام آن را “رفتاری وحشیانه و بی‌سابقه” توصیف کرد.

مصطفی بالی، سخنگوی نیروهای سوریه دموکراتیک نیز با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود در فیسبوک گفت: بارین کوبانی این نام را به یاد داشته باشید. ببینید این مهاجمان چه وحشیگری و بربریتی را در حق اجساد دختران ما انجام می‌دهند. اگر آنها ما را زنده بگیرند کنند چه رفتاری با ما خواهند داشت؟

طبق بیانیه این مرکز نیروهای سوریه دموکراتیک پس از درگیری‌های شدیدی با داعشی‌ها کنترل کامل این شهرک را به دست گرفتند.

مصطفی بالی افزود: این حجم گسترده کینه و وحشیگری تنها یک راه را در برابر ما قرار می‌دهد و آن ادامه مقاومت است.

در بخش اول این ویدئو حدود 10 شبه نظامی که برخی‌شان مسلح هستند در اطراف جسد این شبه‌نظامی زن که روی زمین افتاده دیده می‌شوند. این زن شلوار ابی رنگی به تن داشته و مقداری مهمات نظامی به همراه دارد که یکی از این نیروها می‌گوید، او یکی از غنیمت‌های جنگی است.

در بخش دوم ویدئو جسد زن در حالی که بخش بالایی آن عریان و بریده شده در کنار یک شاخه زیتون دیده می‌شود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *