آزمایش سوپر ترن چینی با سرعت ۱۰۰۰ کیلومتر + پیگرینی: من و فرگوسن یک اشتباه مشابه داشتیم – خانه ریاضیات

وبسایت نقدستان: محققان چینی آزمایش سوپر ترن چینی را در دستورکار قرار داده‌اند که می‌تواند به سرعت 1000 کیلومتر بر ساعت برسد
ایده راه‌اندازی این قطار کاملاً جذاب است اما هنوز موانع فنی بر سر راه آن وجود دارد. به عنوان نمونه می‌توان به هزینه اجرای این پروژه و امنیت آن اشاره کرد. از طرف دیگر فرایند طراحی باید به نحوی انجام شود که قطار بتواند در هر موقعیت لازم، به طور لحظه‌ای و بدون وقفه، متوقف شود.

 Deng و تیم محققانش موفق شده‌اند فشار هوا در تیوب‌ها را به 2.9 سانتی‌بار یا 2.9 کیلوپاسکال کاهش دهند. این در حالی است که فشار هواوی استاندارد در اتمسفر 101.325 کیلوپاسکال است.

آزمایش سوپر ترن چینی با سرعت ۱۰۰۰ کیلومتر بر ساعت

نمونه اولیه سوپر ترن چینی که می‌تواند با سرعت 1000 کیلومتر بر ساعت حرکت کند در حال حاضر توسط Deng Zigang در دست توسعه قرار گرفته است. این قطار از دو تکنولوژی Maglev به منظور حذف اصطکاک میان چرخ‌ها و ریل در کنار تیوب‌های مخصوص برای حذف اصطکاک با هوا بهره‌مند شده است.

وبسایت نقدستان: محققان چینی آزمایش سوپر ترن چینی را در دستورکار قرار داده‌اند که می‌تواند به سرعت 1000 کیلومتر بر ساعت برسد.

——————-

ایسنا: ‌به نقل از دیلی استار، مانوئل پیگرینی از سال ۲۰۱۳ هدایت منچسترسیتی را بر عهده گرفت و تا سال ۲۰۱۶ در این تیم بود و موفق شد یک قهرمانی در لیگ برتر و دو قهرمانی جام اتحادیه را به دست بیاورد
مانوئل پیگرینی درباره دوران حضورش در منچسترسیتی گفت‌: من فکر می‌کنم فرگوسن هم مثل من این اشتباه را داشت که زودتر از این که قراردادش به پایان برسد، خداحافظی خودش را اعلام کرد. من نباید این کار را انجام می‌دادم. این تاثیر بدی روی تیم و نگرش بازیکنان به مربی داشت. من فکر می‌کنم در فصل آخر می‌توانستیم بهتر از این عمل کنیم ولی خبر جدایی باعث شد کمی شرایط تیم از بین برود.

منچسترسیتی امشب (چهارشنبه) باید در دیدار برگشت خود در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا به مصاف بازل برود که این دیدار در اتحاد برگزار خواهد شد.

ایسنا: ‌به نقل از دیلی استار، مانوئل پیگرینی از سال ۲۰۱۳ هدایت منچسترسیتی را بر عهده گرفت و تا سال ۲۰۱۶ در این تیم بود و موفق شد یک قهرمانی در لیگ برتر و دو قهرمانی جام اتحادیه را به دست بیاورد. تیم او در فصل آخر در رده چهارم قرار گرفت و باعث شد سران باشگاه منچسترسیتی به سراغ پپ گواردیولا بروند و این مربی ‌اسپانیایی را جانشین او کنند.

سرمربی سابق منچسترسیتی در ادامه‌ صحبت‌های خود گفت‌: تفاوت‌های زیادی بین من و گواردیولا در منچسترسیتی وجود دارد. نه تنها برای من بلکه برای گواردیولا هم مشکلاتی در منچسترسیتی وجود داشت. او در بارسلونا سال‌های زیادی سرمربیگری کرد و در حال‌ حاضر هم در منچسترسیتی به دنبال این است که دوران خوش حضورش در بارسلونا را تکرار کند ولی من فکر می‌کنم که هر دوی ما تفاوت‌های داریم. در حال‌ حاضر باشگاه از گواردیولا حمایت می‌کند و برای باشگاه مهم است که تیم به موفقیت برسد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *