شیرینی شب عید گران نمی‌شود – خانه ریاضیات

خبرگزاری ایرنا: رییس اتحادیه قنادان تهران گفت: نرخ شیرینی شب عید و ایام نوروز طبق نرخ مصوب اردیبهشت ماه امسال به فروش می رسد و به رغم افزایش قیمت مواد اولیه تولید، هیچ تغییری در نرخ قیمت انواع شیرینی نخواهیم داشت
براساس آمار شب یلدای گذشته، نرخ هر کیلوگرم انواع شیرینی تر و خامه ای درجه یک 150 هزار ریال، شیرینی دانمارکی 125 هزار ریال، شیرینی زبان، پاپیونی و برنجی 125 هزار ریال و کیک یزدی 90 هزار ریال بوده که با توجه به افزایش قیمت جدید امسال شاهد افزایش نرخ بین 55 تا 65 هزار ریال (معادل 43 درصد) هستیم.

همچنین در تهران 250 واحد در حال دریافت پروانه بهره برداری هستند.

وی حداکثر سود مصوب هر کیلوگرم شیرینی تر و خشک از سوی سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان برای قنادان را 15 درصد دانست و اظهار داشت: نرخ شیرینی ها بر اساس کیفیت مواد اولیه تعیین می شود زیرا هرچه شیرینی ماندگاری بالاتری داشته باشد باید از مواد اولیه کیفی تر استفاده شود.

رییس اتحادیه قنادان تهران تصریح کرد: اکنون قیمت هر کیلوگرم شیرینی تر و خامه ای درجه یک به شرط خالص فروشی 215 هزار ریال، شیرینی های زبان، برنجی و پاپیونی 180 هزار ریال، شیرینی دانمارکی 175 هزار ریال و کیک یزدی 130 هزار ریال است.

هم اکنون در مجموع 30 هزار واحد قنادی و شیرینی فروشی در سراسر کشور فعال است که از این تعداد حدود یک هزار و 200 واحد پروانه دار در تهران فعالیت می کنند.

وی درباره نظارت بر عملکرد قنادی ها و شیرینی فروشی های نیز گفت: تمامی قنادی ها و شیرینی فروشی ها تحت نظارت و بازرسی بهداشتی و قیمتی مستمر سازمان تعزیرات، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بازرگانی، اصناف کشور و اتحادیه قنادان و شیرینی فروشان در سراسر کشور قرار دارند.

بهره مند افزود: در صورتی که مردم در خصوص قیمت یا کیفیت محصولات عرضه شده در قنادی ها و شیرینی فروشی های تهران شکایتی داشته باشند، می توانند با شماره تلفن 66944411 و 66944499 و در شهرستان ها با اتحادیه های مربوطه تماس بگیرند.

«علی بهره مند» افزود: در حال حاضر قیمت برخی از مواد تهیه شیرینی و کیک شامل تخم مرغ به دلیل شیوع بیماری آنفلوانزای پرندگان، پودر نارگیل و پودر کاکائو به دلیل نوسان نرخ ارز افزایش یافته اما به علت کاهش توان خرید مردم از قنادان خواسته ایم تا افزایش قیمتی روی محصولات شب عید نداشته باشند.

خبرگزاری ایرنا: رییس اتحادیه قنادان تهران گفت: نرخ شیرینی شب عید و ایام نوروز طبق نرخ مصوب اردیبهشت ماه امسال به فروش می رسد و به رغم افزایش قیمت مواد اولیه تولید، هیچ تغییری در نرخ قیمت انواع شیرینی نخواهیم داشت.

قیمت انواع شیرینی از اردیبهشت ماه سال 93 به رغم افزایش هزینه های تولید هیچ تغییری نداشت تا این که در ابتدای سال 96 نرخ گذاری جدیدی برای شیرینی اتفاق افتاد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *