چهارمی ایران در جام جهانی یخ‌نوردی روسیه + مسئول حملات بورکینافاسو مشخص شد – خانه ریاضیات

خبرگزاری ایسنا: محمدرضا صفدریان قهرمان یخ‌نوردی ایران در جام جهانی روسیه ۲۰۱۸ موفق به کسب عنوان چهارمی جهان شد
در ماده سرعت این رقابت‌ها نیز محسن بهشتی به عنوان تنها شرکت کننده غیر روس به جمع ۱۶ ورزشکار مرحله حذفی صعود کرد. او با رتبه ۱۳ به مرحله حذفی راه یافت. در این مرحله همچنین مهدی پهناور در رده ۲۲، مازیار غلامی در رده ۳۲، محمدشاه مرادی در رده ۳۳، محمدرضا صفدریان در رده ۳۵ (حذف بخاطر خطا در صعود دوم) و بهزاد پیرمرادیان در رده ۳۶ (حذف بخاطر خطا در صعود دوم) قرار گرفتند. همچنین نسرین عبدالرحیمی در رده ۱۸، الناز ملکی در رده ۲۳ قرار گرفتند و از رسیدن به مرحله بعد بازمانده بودند.

آخرین مرحله از مجموعه جامهای جهانی و مسابقات یخنوردی قهرمانی قاره اروپا در حال پیگیری است.

مقدماتی ماده لید این رقابت ها با حضور ۴۸ ورزشکار برگزار شده بود که محمد رضا صفدریان، با عنوان ششم راهی مرحله نیمه نهایی شده بود. در این مرحله همچنین مازیار غلامی ۳۶، بهزاد پیرمرادیان ۳۷ و محمدشاه مرادی ۴۳ شدند. در بخش بانوان نیز الناز ملکی ۲۵ و نسرین عبدالرحیمی بدلیل آسیب دیدگی انصراف داده بود.

بدین ترتیب، محمد رضا صفدریان برسکوی سوم مجموع ۵ مرحله جام‌های جهانی قرار گرفت. تومولو ماکسسم و دنگین آلکسی از روسیه در رده های اول و دوم این رده‌بندی قرار دارند.

خبرگزاری ایسنا: محمدرضا صفدریان قهرمان یخ‌نوردی ایران در جام جهانی روسیه ۲۰۱۸ موفق به کسب عنوان چهارمی جهان شد. کزوولاو نیکولای و تومیلاو ماکسیم از روسیه در این مرحله اول و دوم شدند. لی یانگگئون از کره در رده سوم قرار گرفت.

——————-

خبرگزاری ایسنا: یکی از آژانس‌های خبری موریتانی گزارش داد، القاعده در مالی مسئولیت حمله روز جمعه به یک مقر ارتش و سفارت فرانسه در بورکینافاسو را برعهده گرفته است

خبرگزاری ایسنا: یکی از آژانس‌های خبری موریتانی گزارش داد، القاعده در مالی مسئولیت حمله روز جمعه به یک مقر ارتش و سفارت فرانسه در بورکینافاسو را برعهده گرفته است.

گروه موسوم به “جماعه النصره الاسلام و والمسلمین”، وابسته به القاعده در مالی از خبرگزاری الاخبار موریتانی و سایر آژانس‌های خبری برای پذیرش مسئولیت حملاتشان علیه غیرنظامیان و اهداف نظامی در سراسر منطقه ساحل در غرب آفریقا استفاده می‌کنند.

در این حمله در اوگادوگا ۱۶ تن از جمله هشت شبه نظامی کشته و ۸۰ تن دیگر زخمی شدند.

آژانس خبری الاخبار در پیامی از این گروه شبه‌نظامی گزارش داد که این حملات در واکنش به کشته شدن یکی از رهبران این گروه به نام “محمد حسن الانصاری” در حمله هوایی اخیر نیروهای فرانسوی صورت گرفته است.

حملات قبلی در اوگادوگا و نزدیک مرز بورکینافاسو با مالی نیز توسط متحدان القاعده صورت گرفته است.

فرانسه در سال ۲۰۱۳ برای بیرون راندن شبه‌نظامیان که شهری در شمالی مالی را تصرف کرده بودند، وارد عمل شد. ۴۰۰۰ تن از نیروهای ارتش فرانسه در سراسر این کشور برای انجام عملیات ضد تروریستی مستقر شدند.

رئیس جمهوری بورکینافاسو روز شنبه در یک خطابه تلویزیونی از مردم خواست تا از نزدیک با نیروهای مسلح همکاری کنند.

القاعده در مغرب اسلامی مسئولیت حملات در یک رستوران و در هتل در واگادوگو در ژانویه ۲۰۱۶ را برعهده گرفت که در جریان آن ۳۰ تن کشته شدند. این گروه شبه‌نظامی سال گذشته میلادی با سایر گروه‌های شبه نظامی محلی ادغام شد تا جماعه النصره الاسلام و والمسلمین را تشکیل دهد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *