ترامپ، وعده پاره کردن برجام را داد – خانه ریاضیات

خبرگزاری ایرنا: تارنمای خبری واشنگتن پست گزارش داد؛ «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا به معتمدانش وعده داده است که برجام را «پاره خواهد کرد»

واشنگتن پست می افزاید که ترامپ همچنین به معتمدانش وعده داده است که برجام را «پاره خواهد کرد».

وی قرار است 12 مه (22 اردیبهشت) برای ماندن یا نماندن در برجام تصمیم‌گیری ‌کند و این در شرایطی است که تداوم پایبندی به آن را منوط به اعمال تغییراتی عمده دانسته است.

ترامپ که بارها در جریان رقابت‌های انتخاباتی، وعده تغییر یا لغو برجام را داده بود، تاکنون موفق به جلب رضایت دیگر طرف‌ها برای مذاکره مجدد برای تغییر این توافق نشده است.

وی به بسیاری از مشاورانش گفته است که مسئله مهاجرت را در کنار بحث های تجاری، عامل اصلی پیروزی خود در انتخابات ریاست جمهوری می داند و می‌خواهد از این پس بیشتر درخصوص آن صحبت کند.

خبرگزاری ایرنا: تارنمای خبری واشنگتن پست گزارش داد؛ «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا به معتمدانش وعده داده است که برجام را «پاره خواهد کرد».

رئیس جمهوری آمریکا به تازگی برخی از اعضای تیم دیپلماسی خود از جمله «رکس تیلرسون» وزیر امورخارجه را اخراج کرده و به جای آن ها، سیاستمداران تندروتری همچون «مایک پمپئو» و «جان بولتون» را گماشته است. این موضوع موجب شکل گیری موضعی ضدایرانی در کاخ سفید شده است.

در صورت خروج آمریکا از برجام، تهران گزینه‌های مختلفی از جمله لغو توافق و رفع سریع هرگونه محدودیت اعمال شده بر برنامه هسته‌ای یا ادامه اجرای برجام با همکاری چین، روسیه و اروپا را در اختیار دارد.

نزدیکان رئیس جمهوری آمریکا به واشنگتن پست گفته‌اند که او بیش از هر زمان دیگر، احساس اعتماد به نفس می کند و معتقد است که این قدرت را دارد تا خواسته‌های گذشته خود را عملیاتی کند.

 رئیس جمهوری آمریکا از بورکراسی دولتی کلافه است و به دنبال فرصتی می‌گردد تا اقدامی انجام داده و نتیجه آن را به سرعت ببیند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *