افزایش قیمت دلار برای دولت سود دارد – خانه ریاضیات

خبرگزاری فارس: حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ، با اشاره به افزایش قیمت ارز در کشور گفت: موضوع افزایش قیمت دلار در کشور یک مساله مدیریت شده است و مدیریت می‌شود که قیمت آ‌ن بالا رود و بنایی برای کنترل قیمت آن وجود ندارد
وی افزود: افزایش قیمت دلار آسیب‌های زیادی را هم برای جامعه دارد که یکی از آن‌ها موضوع تورمی است که پیش‌بینی می‌شود به دنبال این افزایش قیمت ارز به وقوع بپیوندد.

حاجی‌دلیگانی در پایان خاطرنشان کرد: مجلس باید به این موضوع ورود پیدا کند و این موضوع را دنبال کند که چرا این وضعیت اتفاق افتاده است.

خبرگزاری فارس: حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ، با اشاره به افزایش قیمت ارز در کشور گفت: موضوع افزایش قیمت دلار در کشور یک مساله مدیریت شده است و مدیریت می‌شود که قیمت آ‌ن بالا رود و بنایی برای کنترل قیمت آن وجود ندارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: افزایش قیمت دلار اگر برای دیگران سودی نداشته باشد برای دولت سود دارد چرا که باعث افزایش درآمدهای دولت می‌شود و ما شاهد هستیم که قیمت دلار در بودجه 97، 3500 تومان تعیین شده و در آغاز سال 97 قیمت دلار به بیش از 5 هزار تومان رسیده است. البته علاوه بر دولت بعضی از واردکنندگان نیز از افزایش قیمت دلار سود می‌برند چرا که یا از پیش از این از افزایش قیمت دلار مطلع بودند و اقدام به خرید کالاهایی برای انبار کردن، کرده‌اند و یا اینکه فی‌البداهه کالایی را خریداری کرده‌اند که قیمت آن افزایش یافته است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت:‌ما شاهد هستیم که همچنان ولع خرید ارز در کشور وجود دارد که یک دلیل آن را می‌توان افزایش نقدینگی در کشور دانست و دلیل دیگر آن این است که برخی از افراد تصور می‌کنند با خرید دلار است که می‌توانند قدرت خرید ریال را برای خودشان حفظ کنند.

وی افزود: گزارشی تاکنون از بانک مرکزی دریافت نکرده‌ایم که به دنبال این باشند تا افزایش قیمت دلار را بگیرند بلکه این موضوع یک حالت رهاشده یا حتی مدیریت شده برای افزایش قیمت دارد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *