گام بعدی روسیه؛ فیلترینگ فیلترشکن‌ها! + ابراهیم عالمه منتظر تصمیم‌گیری سپاهانی‌ها – خانه ریاضیات

خبرگزاری ایسنا: سازمان نظارت بر اینترنت روسیه که نزدیک به یک ماه پیش پیام‌رسان تلگرام را فیلتر کرد، حالا به فیلترینگ اپلیکیشن‌های فیلترشکن روی آورده است
دولت روسیه بارها به بهانه استفاده نادرست کاربران و همچنین رد و بدل شدن پیام‌های تروریست‌های داعش در پلت‌فرم پیام‌رسان تلگرام، این اپلیکیشن را در کشورش مسدود و فیلتر کرد. چراکه روسیه بارها از تلگرام درخواست کرده بود که سرورهایش را به این کشور منتقل کند.

حالا به نظر می‌رسد دولت روسیه در اقدام بعدی خود در راستای مسدودسازی و قطع دسترسی مردم به تلگرام، به فیلترینگ فیلترشکن‌ها و اپلیکیشن های وی پی ان (vpn) که فیلترینگ را دور می زنند، روی آورده است.

به نقل از وب سایت the verge، تقریبا یک ماه پیش بود که سازمان رگولاتوری و نظارت بر اینترنت در روسیه با تحویل لایحه‌ای به دادگاه عالی مسکو، حکم فیلترینگ و مسدودسازی پیام‌رسان تلگرام را در صورت عدم همکاری با این کشور، اعلام کرد.

دولت این کشور پس از عدم همکاری این پیام‌رسان جهت انتقال سرورهایش، آن را به پرداخت جریمه‌های هنگفت و سنگین و همچنین مسدودسازی آن در این کشور پهناور تهدید کرد تا بتواند تلگرام را برای همکاری با خود متقاعد کند. اما پس از آنکه تلگرام خواست روسیه برای همکاری با این کشور را رد کرد، حکم فیلترینگ این پیام‌رسان آبی رنگ صادر شد. هرچند که به گفته بسیاری از رسانه‌ها، در جریان فیلترینگ تلگرام، دسترسی برخی از مردم به وب سایت‌ها، بانک‌ها و کارهای اینترنتی دیگر هم در روسیه مسدود شده و موجب نارضایتی‌های بسیاری شده است.

خبرگزاری ایسنا: سازمان نظارت بر اینترنت روسیه که نزدیک به یک ماه پیش پیام‌رسان تلگرام را فیلتر کرد، حالا به فیلترینگ اپلیکیشن‌های فیلترشکن روی آورده است.

——————-

خبرگزاری تسنیم: باشگاه سپاهان همکاری خود را با ادون حسنی و مروان حسین، دو بازیکن خارجی‌اش قطع کرد و این به‌خاطر نارضایتی مسئولان باشگاه از عملکرد این دو بازیکن در فصل گذشته بود
این بازیکن سوری هم به مسئولان باشگاه سپاهان گفته است که منتظر انتخاب سرمربی جدید زردپوشان می‌ماند تا وضعیتش مشخص شود.

ابراهیم عالمه، دروازه‌بان سوریه‌ای سپاهان اما برای ادامه همکاری با این تیم شرایط مبهمی دارد، چرا که مسئولان باشگاه سپاهان می‌خواهند بعد از انتخاب سرمربی، در مورد عالمه تصمیم بگیرند.

خبرگزاری تسنیم: باشگاه سپاهان همکاری خود را با ادون حسنی و مروان حسین، دو بازیکن خارجی‌اش قطع کرد و این به‌خاطر نارضایتی مسئولان باشگاه از عملکرد این دو بازیکن در فصل گذشته بود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *